Головне меню
Вхід
Користувач:

Пароль:
 
Забули пароль?

Реєстрація

1 користувач(ів) активно
(1 користувач(ів) переглядають Texts)

Учасників: 0
Гостей: 1

далі...

Рекомендуем :
Український шекспірівський центр > Український шекспірівський центр
Український шекспірівський центр
Опубликовал(а) Admin 08/01/2013 (9083 прочтений)

Український міжвузівський науково-дослідницький Шекспірівськийцентр

Український міжвузівський науково-дослідницький Шекспірівськийцентрбуло засновано відповідно до рішення Першої міжнародноїШекспірівськоїконференції в Україні, що відбулась у Запоріжжі 23-25 квітня2009 р.Головним координатором ініціативи виступила Науковалабораторіяренесансних студій, що є спільним проектом Інститутулітератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України і Класичного приватного університету (м. Запоріжжя).

Пріоритети Українського міжвузівського науково-дослідницького Шекспірівського центру

Переклади. Після розпаду СРСР перед українською гуманітаристикою та Шекспірівськими студіями зокрема відкрилась безліч нових перспектив. Але популяризація Шекспірового літературного доробку залишається надзвичайно актуальним питанням. Лише невеликий відсоток населення нашої країни мають можливість читати Шекспіра в оригіналі. А отже, одним з основних напрямків нашої діяльності є створення нових можливостей для ознайомлення українського читача з Шекспіровими текстами у перекладі українською мовою.

Залучення молоді. Ще одним важливим заходом, що сприятиме поширенню Шекспірового слова в Україні, є впровадження поглибленого вивчення творчого спадку Великого Барда в навчальних закладах. У 2007 році Міністерство науки і освіти України затвердило програму курсу Шекспірівських студій для старшокласників, розроблену Науковою лабораторією ренесансних студій. Отже, одним з основних завдань Українського Шекспірівського центру на даному етапі є створення повного комплекту навчальних матеріалів для цього курсу.

Координація зусиль. Ще одним пріоритетним напрямом діяльності центру є ініціювання та стимулювання усіх видів інтелектуальних та культурних проектів у просторі українських Шекспірівських студій. З цією метою нами було створено сайт «Український Шекспірівський портал» (shakespeare.zp.ua), покликаний слугувати універсальною базою даних і динамічною системою для обміну інформацією. У майбутньому планується проведення таких заходів, як Шекспірівські конференції, літні школи для молодих науковців, семінари з різних аспектів Ренесансних студій.

Наукові видання. Для того, щоб стимулювати розвиток шекспірознавства в Україні, а також забезпечити презентацію здобутків наших науковців на міжнародному рівні, Українським Шекспірівським центром було започатковано щорічне наукове видання «Шекспірівський дискурс». Запрошуємо спеціалістів з шекспірознавства та Ренесансних студій надсилати нам свої статті для публікації. Сподіваємось, успішне функціонування цього видання пожвавить діалог та активізує інформаційний обмін між Західною та Східною частинами світової шекспірознавчої спільноти та стимулюватиме встановлення партнерських стосунків на усіх рівнях.

Бібліотека. Наш центр вже розпочав роботу над унікальним для України проектом – створенням спеціалізованої Шекспірівської бібліотеки. Завдяки особистим внескам наших шановних зарубіжних колег – Гельмута Бонхайма, Софі Паше, Стенлі Велза, Бальца Енглера, Пола Франсена, Деніеля Дьорксена, Мері Елізабет Сміт та багатьох інших – ми започаткували бібліотеку, що у майбутньому зможе стати надзвичайно корисним джерелом інформації для українських дослідників творчості Шекспіра і доби Ренесансу. Якщо Ви маєте бажання приєднатись до цієї ініціативи, пишіть або телефонуйте нам:

Контактна інформація:

Український міжвузівський науково-дослідницький Шекспірівський центр

renaissance[at]zhu.edu.ua

www.shakespeare.zp.ua

Адреса: 69002, Запоріжжя, вул. Жуковського, 70B, ауд. 609а

Тел.: +38-061-220-09-08

Почесні члени

З приємністю повідомляємо про присвоєння звання Почесного члена Українського шекспірівського центру визначним вченим-шекспірознавцям:

Майклу Добсону (Michael Dobson), Бальцу Енглеру (Balz Engler), Філіпу Мейджору (Philip Major), Бойці Соколовій (Boika Sokolova), Марку Георгійовичу Соколянському (Mark Sokolyansky), Полу Франсену (Paul Franssen) і Майклу Хетевею (Michael Hattaway).

Цим почесним званням ми сподіваємось висловити щиру вдячність за постійну дружню підтримку, безкорисливу допомогу і усіляке сприяння розвитку нашого проекту. Саме ці вчені зі світовим ім’ям допомогли нашому Українському Шекспірівському центру народитись, повноцінно зростати і розвиватись, стали його «хрещеними батьками». Ми щасливі співпрацювати з ними і в майбутньому зробимо все можливе, аби виправдати ті надії, які на нас було покладено. Сподіваємось, що в подальшому на нас чекає ще більше можливостей для цікавих спільних проектів і перспективних міжнародних ініціатив.

  Напечатать статью Отправить статью
© 2007-2013 shakespeare.zp.ua
TOP.zp.ua
0.224 секунд | 34 запросов | 18-04-19 | 17:44